Wielka Liga Czytelników

CZE

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE  „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

VII Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” trwał od października 2023 r. do maja 2024 r. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa oraz polskiej i światowej literatury pięknej, zarówno klasycznej jak i współczesnej, a także kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu startowali w każdej z kategorii, czyli kl. 1-3, 4-6, 7-8. Do konkursu zgłosiło się 35 uczniów (czytaj więcej...)

Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą ogólną oraz z przeczytanych książek, rozwiązując przygotowane przez Organizatorów testy. Do etapu półfinałowego dostali się uczniowie, którzy w etapie szkolnym przeczytali 5 książek i rozwiązali testy, dotyczące każdej z przeczytanych książek, na co najmniej 80%, natomiast do etapu finałowego, ogólnopolskiego przechodziło maksymalnie 3 uczestników z każdej kategorii wiekowej, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów (minimum 80%) z testu półfinałowego. W etapie finałowym tworzyli drużynę i wspólnie rozwiązywali test finałowy, który odbywał się online. 09 maja 2024 r. o godzinie 12.00 Organizatorzy uruchamiali testy, w przesłanych wcześniej do Koordynatorów szkolnych, linkach. Pytania finałowe były trudne i szczegółowe, wymagały bardzo dobrej znajomości treści książki.

Konkurs „Wielka Liga Czytelników” znajduje się na liście konkursów wpisywanych na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

W kategorii 1-3 naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Joanna Krysiak z kl. 2 a oraz Hubert Kampa i Jakub Suda z kl. 3 b, którzy w etapie finałowym zdobyli 163 punkty na 170 możliwych do zdobycia.

W kategorii 4-6 naszą uczestniczką była Maja Balas (nasza już, niestety, była uczennica) i zdobyła 130 punktów na 170 możliwych.

W kategorii 7-8 reprezentantkami były Lena i Amelia Doleżych z kl. 8 a i zdobyły 162 punkty na 170 możliwych do zdobycia.

W kategoriach 1-3 i 7-8 uczniowie mają tytuł MISTRZA POLSKI, natomiast w kategorii 4-6 tytuł II WICEMISTRZA POLSKI.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu dzieci i młodzież lubią książki i swoją pasję czytania potrafią przekuć na sukces. W Konkursie „Wielka Liga Czytelników” startujemy już kilka lat i w każdej edycji Konkursu nasi uczniowie odnoszą sukcesy. Myślę, że w kolejnych edycjach Konkursu nasi uczniowie także będą sięgać po najwyższe trofea.

Dodano: Piątek 14 czerwca 2024 09:48:12