W dniach 18-19 czerwca uczniowie klasy 7a wzięli udział w wyjątkowym biwaku rowerowym, który dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Po dotarciu do Agroturystyki w Kośmidrach rozbiliśmy namioty i rozpoczęliśmy wspólną przygodę na łonie natury. Biwak rowerowy okazał się doskonałą okazją do integracji, aktywności fizycznej i wspólnego przeżywania przygód. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z panią adwokat Klaudią Wachowską, która przybliżyła dzieciom specyfikę swojego zawodu. Podczas zajęć, na podstawie bajki o Misi Adwokatce, uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się adwokat oraz w jaki sposób pomaga ludziom rozwiązywać różne problemy. Spotkanie było bardzo interesujące i wzbudziło wśród dzieci wiele pytań oraz pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy pani Klaudii za poświęcony czas i cenną lekcję.
W czerwcu uczniowie klas ósmych wzięli udział w szkolnym projekcie historycznym "PRL w pudełku". Jego celem było zgromadzenie przez uczniów pamiątek z okresu PRL i początków III RP. Projekt był dobrą okazją do rozmów i wspomnień międzypokoleniowych. Dzięki przeprowadzanym wywiadom uczniowie zgłębiali wiedzę na temat jak się żyło w czasach komuny. Tworzyli także plakaty o najważniejszych wydarzeniach z tego okresu. Prezentowane przez uczniów wyniki ich pracy z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.
Koniec roku szkolnego jest znakomitym czasem na chwilę wytchnienia od nauki i wspólną integrację. Dlatego klasa 4a miło spędziła czas we wspólnym gronie na kręgielni. Oprócz gry w kręgle uczniowie zjedli pyszną pizzę, która dodała im dodatkowej energii do wspólnej zabawy.
15 czerwca klasy 3b i 3c wyruszyły na dwudniową wycieczkę w Beskidy. Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru bulwarami wiślanymi w Ustroniu. Wędrując przez park, uczniowie minęli Ustroński Amfiteatr i tężnię, po czym mieli okazję podziwiać zrewitalizowany Staw Kajakowy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ustrońskiego. Największą atrakcją okazały się kury zamieszkujące muzealny ogródek.
W czwartek 11 czerwca uczniowie klas od 4 do 8 pracowali na języku polskim z frazeologizmami, udowadniając, że mają je w małym palcu. Mimo iż związki frazeologiczne pojawiają się na lekcjach często, postanowiliśmy wziąć je pod lupę. Zadania były różnorodne: wstawianie brakujących wyrazów, memory,
Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy 2 c - Liliana Szefer zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym "Mój Wymarzony Ogród Deszczowy", zorganizowanym przez Urząd Miejski oraz Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych w Lublińcu.
Certyfikat Przyjazna Szkoła
Certyfikat Szkolny Klub Wolontariatu
Wszystkie kolory świata UNICEF
Wiarygodna szkoła
Szkoła promująca zdrowie II stopnia
Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń
Bezpieczna szkoła - Demokratyczny kraj
Certyfikat Dziewczynka z zapałkami za wolontariat