Aktualności

25/06

Biwak rowerowy klasy 7a

W dniach 18-19 czerwca uczniowie klasy 7a wzięli udział w wyjątkowym biwaku rowerowym, który dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Po dotarciu do Agroturystyki w Kośmidrach rozbiliśmy namioty i rozpoczęliśmy wspólną przygodę na łonie natury. Biwak rowerowy okazał się doskonałą okazją do integracji, aktywności fizycznej i wspólnego przeżywania przygód. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

25/06

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE „KANGUR MATEMATYCZNY 2026”

Z radością informujemy, że aż ośmioro uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2026”, który odbył się 19.03.2026r. Konkurs ten  cieszy się ogromną popularnością i każdego roku pozwala młodym pasjonatom matematyki sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia oraz rozwiązywania nietypowych zadań.

Uczniowie wyróżnieni:

Julia kl. 2b, Patryk kl. 2c, Zofia  kl. 3a,  Szymon  kl. 3a,  Mikołaj  kl. 3a,  Szymon kl. 4a, Wiktor  kl. 4a, Leon  kl. 4b.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie uczniom wyróżnionym. Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania matematycznych pasji!

24/06

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Lubecku

We wtorek 23 czerwca uczniowie klas 5a, 5b oraz 7b wraz z opiekunami p. Agnieszką Kaczugą, Katarzyną Bissinger, Agnieszką Biernacką, Moniką Furman i ks. Michałem Brzeziną wyruszyli na wspólną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Lubecku by podziękować za kończący się rok szkolny, a także prosić o bezpieczne i udane wakacje. Był to czas wypełniony duchową refleksją, integracją oraz aktywnym wypoczynkiem.

Głównym punktem wydarzenia  była uroczysta Msza Święta, podczas której cała społeczność uczniowska wspólnie modliła się w  intencjach uczniów i pracowników szkoły. Po części duchowej nadszedł czas na integrację. Klasy 5a i 5b udały się na zwiedzanie lokalnego skansenu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem poznawali życie dawnych mieszkańców regionu, a zwieńczeniem wizyty było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Natomiast klasa 7b udała się na zasłużone lody. Podczas drogi powrotnej uczniów spotkała niecodzienna sytuacja – usłyszeli oni wołanie o pomoc dobiegające z zaparkowanego samochodu dostawczego. Okazało się, że kierowca przez przypadek zatrzasnął drzwi pojazdu i nie mógł się wydostać. Panował ogromny upał i trudno przewidzieć, co mogłoby się stać, gdyby nikt nie usłyszał wołania kierowcy. Na szczęście czujność grupy sprawiła, że pani opiekunka szybko zareagowała, otworzyła drzwi auta, dzięki czemu kierowca mógł bezpiecznie wyjść z pojazdu.

Pielgrzymka była nie tylko czasem duchowego wyciszenia, ale również ważną lekcją wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i empatii.

24/06

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS DRUGICH Z PANIĄ ADWOKAT

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z panią adwokat Klaudią Wachowską, która przybliżyła dzieciom specyfikę swojego zawodu. Podczas zajęć, na podstawie bajki o Misi Adwokatce, uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się adwokat oraz w jaki sposób pomaga ludziom rozwiązywać różne problemy. Spotkanie było bardzo interesujące i wzbudziło wśród dzieci wiele pytań oraz pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy pani Klaudii za poświęcony czas i cenną lekcję.

24/06

PRL w pudełku

W czerwcu uczniowie klas ósmych wzięli udział w szkolnym projekcie historycznym "PRL w pudełku". Jego celem było zgromadzenie przez uczniów pamiątek z okresu PRL i początków III RP. Projekt był dobrą okazją do rozmów i wspomnień międzypokoleniowych. Dzięki przeprowadzanym wywiadom uczniowie zgłębiali wiedzę na temat jak się żyło w czasach komuny. Tworzyli także plakaty o najważniejszych wydarzeniach z tego okresu. Prezentowane przez uczniów wyniki ich pracy z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

24/06

Integracja na kręgielni!

Koniec roku szkolnego jest znakomitym czasem na chwilę wytchnienia od nauki i wspólną integrację. Dlatego klasa 4a miło spędziła czas we wspólnym gronie na kręgielni. Oprócz gry w kręgle uczniowie zjedli pyszną pizzę, która dodała im dodatkowej energii do wspólnej zabawy.

23/06

Wycieczka klas 3 b i 3 c w Beskidy

15 czerwca klasy 3b i 3c wyruszyły na dwudniową wycieczkę w Beskidy. Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru bulwarami wiślanymi w Ustroniu. Wędrując przez park, uczniowie minęli Ustroński Amfiteatr i tężnię, po czym mieli okazję podziwiać zrewitalizowany Staw Kajakowy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ustrońskiego. Największą atrakcją okazały się kury zamieszkujące muzealny ogródek.

23/06

Dzień z frazeologizmami

W czwartek 11 czerwca uczniowie klas od 4 do 8 pracowali na języku polskim z frazeologizmami, udowadniając, że mają je w małym palcu. Mimo iż związki frazeologiczne pojawiają się na lekcjach często, postanowiliśmy wziąć je pod lupę. Zadania były różnorodne: wstawianie brakujących wyrazów, memory,
kalambury, stacje zadaniowe, Wordwall (anagramy, dopasowywanie frazeologizmów do ich znaczeń), rebusy, quizy w aplikacji Kahoot, dopasowywanie frazeologizmów do treści poznanych lektur, rysowanie, układanie pomieszanych związków frazeologicznych.

23/06

SUKCES UCZENNICY W KONKURSIE "MÓJ WYMARZONY OGRÓD DESZCZOWY"

Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy 2 c - Liliana Szefer zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym "Mój Wymarzony Ogród Deszczowy", zorganizowanym przez Urząd Miejski oraz Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych w Lublińcu.
Praca Liliany zachwyciła jury swoją pomysłowością, estetyką wykonania oraz ciekawym przedstawieniem idei ogrodu deszczowego. Sukces ten jest dowodem jej talentu, kreatywności oraz zaangażowania w realizację konkursowego zadania. Serdecznie gratulujemy Lilianie zdobycia I miejsca i życzymy jej dalszego rozwijania pasji artystycznych oraz kolejnych sukcesów w konkursach.
Brawo, Liliano!

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: