PAŹ
Dnia 12 października b.r. klasy 6a i 5c, pod opieką wychowawców: P. Bożeny Włodarczyk, .P. Stefanii Bieli oraz P. Małgorzaty Jagiellicz., udały się na wycieczkę krajoznawczą w okolice Koszęcina. Naszym przewodnikiem był
Pierwszym punktem wycieczki był rezerwat „Góra Grójec”, gdzie poznaliśmy legendę o zamku, z którego pozostały już tylko skały budujące podłoże – wapień kajprowy. Po raz pierwszy zobaczyliśmy tam paprzyska, czyli miejsca tarzania się dzików w błocie, gdzie na zdartej korze drzew znajdowały się resztki sierści tych zwierząt. Zaciekawiły nas też żeremia bobrów i gniazdo kosa, w którym widniały jego szczątki. Podczas krótkiego odpoczynku można było też zobaczyć zająca, żabę, jelenia i sarny.
Za specjalnym ogrodzeniem mogliśmy zobaczyć olbrzymie mrowisko i na podstawie jego kształtu można wyznaczyliśmy kierunek północny. Mieliśmy okazję podziwiać również osobliwości flory ziemi koszęcińskiej – przede wszystkim piękny drzewostan: graby, dęby, jodły. Jeden z dębów został oznaczony jako pomnik przyrody.
Kolejnym celem naszej wycieczki było „zdobycie” Lubszeckiej Górki, co udało się jako pierwszym Martynie, Michałowi i Kordianowi. Z tej górki podziwialiśmy piękne widoki: pola, lasy, domy oraz wiatraki, które są też osobliwością zwiedzanej okolicy. Na naszej trasie znalazł się też sad, z którego jabłka dodały nam energii do dalszej drogi. Po przyjściu do kościoła w Lubszy proboszcz przedstawił nam krótką historię tego kościoła. Spośród innych ciekawych miejsc, widzieliśmy także dom, w którym urodził się Józef Lompa, a w miejscowości Prądy – pomnik Jana Nikodema Jaronia.
Po ośmiokilometrowej pieszej wędrówce, zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy autokarem do Lublińca.