LIS
2008
„ WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI” to hasło przewodnie minionego „Tygodnia bez przemocy”. Już od kilku lat w naszej szkole walczymy ze złym zachowaniem, brakiem kultury i tolerancji. W szkole w dniach od 24.11. do 28.11.2007r. zorganizowany został, jak co roku „Tydzień bez przemocy”.
Tym razem zwracaliśmy szczególną uwagę na prawa, które mam „ja” sam, ale i które mają inne osoby.
Ważna też była, i jest, szeroko rozumiana tolerancja, czyli wyrozumiałość w stosunku do cudzych praktyk religijnych, koloru skóry, poglądów czy niepełnosprawności.
LIS
2008
W listopadzie w ramach kółka regionalnego organizowanego dla grupy dzieci 6 – letnich z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Lublińcu odbyły się zajęcia połączone z warsztatami plastycznymi. Warsztaty poprzedzone były zajęciami integracyjnymi z grupą uczniów z klasy Ic. Tematyka zajęć była poświęcona pracy w kopalni.
LIS
2008
W dżdżysty, czwartkowy ranek 27 listopada aktorzy koła teatralnego naszej szkoły pod opieką p.D. Słodczyk i p. M. Jagiellicz wyruszyli ze swoim przedstawieniem do Przedszkola nr 4 w Lublińcu. Pod okiem obu pań dzieci przygotowały inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. „Grzyby” wkładając w to dużo zaangażowania i pracy własnej.
LIS
2008
W dniu 26.11.2008r. klasy Ia i Ic w ramach zajęć z koła regionalnego realizowanego dzięki Programowi Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci i Młodzieży pod opieką wychowawców mgr Ireny Wilk i mgr Danuty Szulc oraz pani Justyny Iwaniuk wybrały się do Tarnowskich Gór. Naszym celem było zwiedzenie Kopalni Zabytkowej Rud Srebronośnych.
LIS
2008
24 listopada br. uczniowie klasy 3b mieli przyjemność gościć swoich rówieśników, uczniów klasy Vb, IIIa i VIa ze Specjalnego Ośrodka dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu. W ramach realizowanego w naszej szkole „Tygodnia bez przemocy” pod hasłem „Wszyscy jesteśmy równi” wychowawca klasy D. Słodczyk z pomocą nauczycieli OSWNS w osobach p. E. Berbesz, p.I. Ceglarek i p. A.Lizurek przeprowadziła zajęcia integracyjne obu grup dzieci.
LIS
2008
W środę 19 listopada 2008r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Wzięło w nim udział 44 dzieci , które zaprezentowały się w 20 piosenkach, śpiewając je solowo lub w małej grupie.
Celem konkursu było:
1. propagowanie muzyki, radości płynącej ze śpiewania,
2. popularyzowanie piosenek historycznych, patriotycznych i żołnierskich, przypominających historię naszego kraju w 90 rocznicę Odzyskania Niepodległości,
3. stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego uzdolnionych muzycznie dzieci, które między innymi pracują nad swoimi umiejętnościami na zajęciach zespołu wokalnego,
4. wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy z dziećmi w kierunku rozwijania ich zdolności.
LIS
2008
18 listopada uczniowie klasy IIIb / w ramach pracy koła teatralnego kl. I –III/ oraz członkowie koła regionalnego z kl. Ic wyruszyli na spotkanie z prawdziwą sztuką teatralną. W spektaklu pt. „Jaś i Małgosia” poznali całą galerię barwnych postaci, mnóstwo piosenek, wspaniałą muzykę, a wszystko to na tle bogatej scenografii. Historia Jasia i Małgosi oraz ich przygoda z Babą – Jagą pozwoliła na świetną zabawę i dostarczyła wszystkim zebranym na widowni szczyptę dydaktyzmu.
PAŹ
2008
Już w grupie najmłodszych dzieci można budzić przywiązanie do ojczyzny, do swego miasta, słowem kształtować uczucia, z których po latach zrodzić się może prawdziwy patriotyzm. W listopadzie uczniowie z klasy Ic z wychowawcą mgr Danutą Szulc w ramach zajęć koła regionalnego odwiedzili Cmentarz Wojskowy, gdzie spoczywają żołnierze polegli w różnych bitwach.
PAŹ
2008
Dnia 10 października br.w Tarnowskich Górach odbyły się Rejonowe Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych , w których wzięli udział reprezentanci powiatów: lublinieckiego i tarnogórskiego. Uczniowie naszej szkoły dziewczęta i chłopcy zajęli I miejce i awansowali do finału wojewódzkiego.
PAŹ
2008
7 października br. uczniowie kl.III b wraz z opiekunami / wych. D. Słodczyk oraz pedagogiem szkolnym J. Świtałą / realizując zagadnienie programowe z bloku tematycznego „ Najlepiej razem” odbyli „roboczą wizytę” do Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu.