Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
02/06

Projekt "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki"

Klasa 1a pod opieką wychowawcy p. Danuty Szulc zakończyła projekt "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki". Głównym celem projektu było zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką, budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia. Natalka i Antek - główni bohaterowie zachęcali dzieci do poznawania matematyki poprzez wykonywanie zadań i zdobywanie kolejnych sprawności. Projekt składał się z ośmiu modułów: Matematyka w szkole, Matematyka na kartce świątecznej, Matematyka w budowaniu z klocków, Matematyka w tańcu, Matematyka na dworcu kolejowym, Matematyka na basenie, Matematyka w prognozie pogody i Matematyka w książce i bibliotece. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji w klasie drugiej.

02/06

Dzień Dziecka w klasie 1a

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na które czekają wszystkie dzieci i taki też był w naszej klasie. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka klasa 1a pod opieką wychowawcy pani Danuty Szulc udała się w dniu 29 maja 2024r. do Parku Trampolin i Dmuchańców w Lubisferze.

Po udanej zabawie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

29/05

Konkurs Wiedzy Ogólnej „Omnibus-wiem, prawie wszystko"

Dnia 27 maja 2024 roku przedstawiciele klas I-III, wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ogólnej Omnibus-wiem, prawie wszystko". W encyklopedii można przeczytać, że słowo Omnibus oznacza człowieka wszystkowiedzącego, specjalistę z różnych dziedzin. Przenosząc to słowo na grunt szkolny, możemy powiedzieć, że Omnibus" to uczeń klas młodszych, który na pewno nie wszystko wie, ale jednak dużo jak na swój wiek. Na nasze zaproszenie do tegorocznej edycji konkursu odpowiedziały lublinieckie szkoły podstawowe: SP1SP2 i SP4.

Konkurs „Omnibus” obejmował wiedzę wszelaką. Uczniowie w formie pisemnej i ustnej udzielali odpowiedzi na pytania z takich dziedzin jak: edukacja matematyczna, polonistyczna, przyrodnicza i społeczna. Zakres wiedzy, jakim uczniowie wykazali się na konkursie, niejednokrotnie wykraczał poza materiał programowy danej klasy. W rundzie zespołowej zmagali się z wieloma ciekawymi zadaniami, które niejednokrotnie sprawiały im trudność.

Po raz drugi zaszczytny tytuł OMNIBUS wywalczyli uczniowie ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3, którą reprezentowali: Antoni Pasieka z kl. 1b, Leon Świerczek z kl. 2b i Paulina Pietruszewska z kl. 3b. Oprócz nagród rzeczowych i dyplomów uczniowie dumnie prezentowali zdobyty przez siebie puchar, który dla zwycięzców ma nie tylko symboliczne znaczenie, ale jest także motorem napędowym do dalszego pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin.

Jako organizatorzy jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie. Gratulujemy sukcesów i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas kolejnej edycji OMNIBUSA!

27/05

Zajęcia otwarte w klasie 1a

W dniu 24 maja 2024r. w klasie 1 a odbyły się zajęcia otwarte, na które zaprosiliśmy mamusie. W czasie zajęć dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Pochwaliły się umiejętnością czytania oraz liczenia. Przygotowały kolorowe, pełne niespodzianek książeczki dla swoich kochanych mam, w które włożyły wiele wysiłku. Udowodniły, że potrafią zapisać piękne życzenia oraz zaśpiewać piosenkę. Na koniec wręczyły wzruszonym mamusiom przygotowane prezenty z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

24/05

POWIATOWY KONKURS WIEDZY BANKOWEJ

W dniu 23 maja uczniowie klas szóstych: Emilia Gruca, Krzysztof Trzęsiok i Karol Dyla reprezentowali naszą szkołę na IX Powiatowym Konkursie Wiedzy Bankowej "Bank, matematyka i Ty". Zawodnicy musieli wykazać się znajomością pojęć bankowych, wiedzą teoretyczną na temat polskich pieniędzy, sprawnością rachunkową, logicznym myśleniem oraz kreatywnością. Ważne okazały się także umiejętności praktyczne – sprawne liczenie bilonu, rozpoznawanie banknotów. 

Było aż 6 rund. Walka trwała ponad dwie godziny.


Nie bez znaczenia była strategia gry zespołu, ponieważ w ostatniej, decydującej rundzie zawodnicy mogli punkty zdobyć jak i stracić.

Uczestnicy z dziesięciu szkół z powiatu byli bardzo dobrze przygotowani, a poziom gry był bardzo wyrównany. Nasza reprezentacja nie stanęła na podium, ale stanęła na wysokości zadania, a do tego świetnie się bawili.
Serdeczne podziękowania dla organizatorów konkursu Szkoły Podstawowej w Kośmidrach.

20/05

Mistrzowie Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej

Dziś, w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się rozdanie nagród w I Miejskim Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym „Jestem Przyjacielem Ziemi” dla klas I-III. Nasza męska drużyna miała możliwość wykazania się wiedzą z zakresu ekologii i edukacji przyrodniczej, uzupełniając test zawierający zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte. Etap ten został przeprowadzony kilka dni wcześniej, a dziś mogliśmy odebrać nagrody. Wśród naszych reprezentantów mamy aż dwóch uczniów, którzy uzyskali tytuł MISTRZA wiedzy przyrodniczo-ekologicznej. W kategorii klas II tytuł ten zdobył Leon Świerczek z kl. 2b, a w kategorii klas III- Kajetan Gryboś z kl. 3c.

 

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu!

06/05

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.
W czasie przedstawienia uczniowie klasy 4A próbowali odpowiedzieć na pytanie: "Jak to było z Konstytucją 3 maja?". Dużo emocji wzbudziły walki bokserów, które przedstawiały jak Polska walczyła o swoją wolność ze Szwecją, Rosjanami, Kozakami i Turcją. Na szkolnej scenie nie zabrakło twórców Konstytucji wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim na czele, który zaprzysiągł Konstytucję.

Klasę 4a przygotowującą akademię wspierała grupa uczniów z kółka wokalnego.

Barbara Mrozek

30/04

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024

26 kwietnia br. na terenie naszej szkoły odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Uczestnicy Turnieju zostali poddani sprawdzianowi z wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu przepisów o ruchu drogowego, nad którym czuwali Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.


Głównym celem Turnieju było propagowanie właściwych i bezpiecznych zachowania na drodze.
Do konkursu wiedzy i umiejętności przystąpiło 45 uczniów z powiatu lublinieckiego wyłonionych wcześniej odpowiednio w konkursach miejskich i gminnych (Lubliniec, Ciasna, Kochanowice, Pawonków, Herby, Woźniki). Drużyny startowały w dwóch grupach wiekowych: grupie I (10-12 lat) i grupie II-powyżej 12 lat.
W pierwszej części turnieju uczestnicy przystąpili do testu wiedzy teoretycznej z przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków oraz rozwiązywania sytuacji na skrzyżowaniach.

Kolejnym etapem konkursu był etap praktyczny, którym było pokonywanie rowerowego toru przeszkód.
Na zakończenie uczestnicy przystąpili do sprawdzenia swoich umiejętności z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po podliczeniu punktów nadszedł czas na ogłoszenie wyników bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji. (czytaj dalej...)

23/04

SUKCES KUBY W IX POWIATOWYM KONKURSIE...

...HISTORYCZNO - KRAJOZNAWCZYM "LUBI MI SIĘ TU BYĆ - NASZE ULICE I ICH PATRONI

Z ogromną przyjemnością pragniemy zakomunikować, że uczeń klasy 6b Jakub Nikolczuk zwyciężył w Powiatowym Konkursie Historyczno-Krajoznawczym "Lubi mi się tu być" - nasze ulice i ich patroni. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej im. św. Edyty Stein FEK w Lublińcu.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej o ulicy znajdujacej się w powiecie lublinieckimi. Temat przewodni w tym roku brzmiał: "Ciekawe miejsca, ciekawi patroni". Kuba wybrał ulicę ks. Jana Urbaczki. Jego prezentacja została zakwalifikowana do ll etapu, podczas którego każdy uczestnik miał zaprezentować swoją pracę. Jury konkursowe doceniło wystąpienie Kuby i oceniło je najwyżej spośród siedmiu prezentowanych w tym etapie.


Serdecznie gratulujemy i życzymy Kubie dalszych sukcesów.

22/04

81 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Nasza społeczność szkolna, tak jak co roku, włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno – edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. 

Akcja ta, ma na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Było ono odpowiedzią na zaplanowaną przez Niemców akcję likwidacji getta.


Żółte żonkile stały się symbolem pamięci o tamtych wydarzeniach. 

Te piękne żółte kwiaty otrzymywał Marek Edelman, jeden z ostatnich przywódców powstania w getcie, który przeżył wojnę i opowiedział historię młodych bojowników walczących o godność.


Co roku otrzymywał on bukiet żółtych kwiatów – najczęściej żonkili -  od anonimowej osoby, która uznała, że są to być może jego ulubione kwiaty. Pan Marek składał te kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Pomimo, że od 2009 roku Pan Edelman nie żyje, to kwiaty pojawiają się nadal i dziś stały się symbolem pamięci, która ma scalać i łączyć, a nie wznosić mury nienawiści.


W związku z przeprowadzoną akcją cała społeczność naszej szkoły została obdarowana symbolicznymi, papierowymi żonkilami, a w najbliższych dniach w klasach zostaną przeprowadzone również zajęcia przybliżające uczniom tematykę powstania.

Katarzyna Koza

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: