Aktualności

22/04

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2022

Po 2 letniej pandemicznej przerwie ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła od lat jest organizatorem tego turnieju na szczeblu miejskim i powiatowym. Rywalizacja na obu etapach była bardzo wyrównana. W zawodach trzeba było się wykazać - na początku wiedzą ogólną z zasad ruchu drogowego i rozwiązywania sytuacji na skrzyżowaniach, następnie zmierzyć się z niejednokrotnie zaskakującym trudnością torem przeszkód, jak też wykazać się wiedzą z udzielania pierwszej pomocy. W przygotowaniu testów, sprawdzaniu wiadomości i umiejętności uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej w Lublińcu oraz organizatorzy z SP3.

12 kwietnia w etapie miejskim pod patronatem Urzędu Miejskiego w Lublińcu oraz Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu brały udział wszystkie 5 szkół podstawowych z Lublińca, w którym najlepszą w kategorii 10-12 lat okazała się drużyna (2ch.+2dz.) z Zespołu Szkół im. Św. Edyty Stein, następnie drużyna z SP2 i SP4
W kategorii powyżej 12 lat wygrała drużyna (3 osoby) z SP2, zaraz za nimi nasza drużyna z SP3 (Bartosz Pietrzak, Jan Szymański, Robert Ślęzak), szkoda, bo przegraliśmy 1 punktem, i drużyna z SP4. Najlepsze drużyny z obu kategorii wiekowych awansowały do etapu powiatowego. Warto wspomnieć, że nasi chłopcy indywidualnie zdobyli kolejno 3 (Robert Ślęzak), 4 (Bartosz Pietrzak) i 5 (Jan Szymański) miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Gratulujemy! :)


W etapie powiatowym, który odbył się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu najlepszą w kategorii 10-12 lat okazała się drużyna z Psar (gm. Woźniki), następnie SP z Sierakowa Śląskiego (gm. Ciasna) i ZS im. Edyty Stein z Lublińca. W kategorii powyżej 12 lat zwyciężyła drużyna SP z Ciasnej, kolejne miejsca zajęły drużyny SP2 z Lublińca i SP z Woźnik. Najlepsze drużyny z obu kategorii wiekowych awansowały do etapu okręgowego, który odbędzie się 29 kwietnia w Częstochowie.

Dyplomy, nagrody i okolicznościowe puchary wręczyli zwycięzcom Pan Starosta Joachim Smyła oraz Pani wiceburmistrz Anna Jonczyk – Drzymała.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju i życzymy bezpiecznej jazdy rowerem.


A.Stelmaszczyk

20/04

79 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Nasza społeczność szkolna, tak jak co roku, włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno – edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.
Akcja ta, od dziesięciu lat, ma na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Było ono odpowiedzią na zaplanowaną przez Niemców akcję likwidacji getta.
Żółte żonkile stały się symbolem pamięci o tamtych wydarzeniach.
Te piękne żółte kwiaty otrzymywał Marek Edelman, jeden z ostatnich przywódców powstania w getcie, który przeżył wojnę i opowiedział historię młodych bojowników walczących o godność.
Co roku otrzymywał on bukiet żonkili od anonimowej osoby, która uznała, że są to być może jego ulubione kwiaty. Pan Marek składał te żonkile przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Pomimo, że od 2009 roku Pan Edelman nie żyje, to kwiaty pojawiają się nadal i dziś stały się symbolem pamięci, która ma scalać i łączyć, a nie wznosić mury nienawiści.
W związku z przeprowadzoną akcją cała społeczność naszej szkoły została obdarowana symbolicznymi, papierowymi żonkilami, a w najbliższych dniach w klasach zostaną przeprowadzone również zajęcia przybliżające uczniom tematykę powstania.

Katarzyna Koza

Zachęcamy Was do publikowania zdjęć żonkili i naklejek w mediach społecznościowych.
Nie zapomnijcie o hashtagach:
#ŁączyNasPamięć
#AkcjaŻonkile
a także o oznaczeniu profilu @polinmuseum
13/04

13/04

Dzień czekolady...

W dniu 12 kwietnia 2022r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Czekolady. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyli w działaniach w obrębie klasy i szkoły. Pod okiem nauczycieli w-fu tańczyli na hali sportowej taniec grupowy " Chocolate". Uczniowie wszystkich klas częstowali się czekoladkami fundowanymi przez Radę Rodziców i obdarowywali dobrymi, serdecznymi słowami. Przygotowywali krzyżówki, rebusy, dekoracje, które zostały wyeksponowane na drzwiach każdej klasy. Działania te realizowane były w ramach szkolnego programu profilaktycznego, z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Joanny Świtały i pani Stefanii Bieli. Szkolny Klub Wolontariatu przygotował wraz z rodzicami i pedagogiem szkoły oraz panią Izabelą Piotrowicz, kiermasz pysznych ciast czekoladowych, z którego dochód zostanie przykazany dla uchodźców z Ukrainy, przebywających w Oblackim Centrum Młodzieży Niniwa w Kokotku.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę.

13/04

Uczniowie naszej szkoły w czołówce!!!

W tegorocznym XV Konkursie Plastycznym na Wielkanocną Pisankę organizowanym przez MDK w Lublińcu nasi uczniowie zostali laureatami.

W kategorii klas 4-6 Miejsce I uzyskali  Paulina Haltof i Jakub Nikolczuk z klasy 4b.

W kategorii klas 7-8 Miejsce I zdobył Igor Suchara z klasy 7b

Gratulujemy młodym artystom I życzymy kolejnych sukcesów.

07/04

06/04

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

(więcej zdjęć w galerii...)

30/03

Ola Trzęsiok wśród nagrodzonych!

29 marca , w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein, nastąpiło rozstrzygnięcie VII POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNO – KRAJOZNAWCZEGO „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI. Honorowy patronat nad konkursem, jak co roku, objęli: Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Gawron, Starosta Powiatu Lublinieckiego Pan Joachim Smyła oraz Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura.

W tym roku tematem przewodnim konkursu były SŁAWNE KOBIETY.

Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz jej patronki.

Wśród osób nagrodzonych znalazła się Aleksandra Trzęsiok - uczennica klasy VIIIC. Ola otrzymała wyróżnienie. Wykonała pracę na temat ulicy Marii Krzyżowskiej w Lublińcu. Serdecznie Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Katarzyna Koza

22/03

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY ,,ŚWIADKOWIE HISTORII’’ ROZSTRZYGNIĘTY

Szkoła Podstawowa nr3, chcąc upamiętnić 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, zaprosiła w grudniu 2021r uczniów szkół podstawowych powiatu lublinieckiego do udziału w POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM ,,ŚWIADKOWIE HISTORII’’. Tematem przewodnim trzeciej edycji konkursu były „Czasy Solidarności i stanu wojennego”. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli Poseł na Sejm RP Andrzej Gawron, Starosta Powiatu Lublinieckiego Joachim Smyła oraz Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura.

(czytaj wiecej...)

15/03

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: