GRU
2019
GRU
2019
27 listopada klasa V B miała okazję uczestniczyć w wycieczce do Katowic. Uczniowie brali udział w dwóch lekcjach muzealnych w Muzeum Śląskim.
Podczas zajęć zatytułowanych „Z kopalni do familoka” zgłębiali wiedzę na temat pracy i życia górników na Górnym Śląsku. Mogli poznać m.in. zwyczaje górników, elementy ich strojów roboczych i galowych oraz wyposażenie ich domów – familoków. Na zakończenie zajęć wszyscy zagrali w grę typu memory, która sprawdziła ich wiedzę na temat gwary śląskiej.
Druga wystawa pt. ”Od Masajów do Jakutów” pozwoliła zwiedzającym zapoznać się z kulturą ludów mieszkających na różnych kontynentach. Dzieciaki w kilkuosobowych grupach rozwiązywały zadania i poszukiwały wiadomości na specjalnie zorganizowanej przestrzeni inspirowanej twórczością Alfreda Szklarskiego i jego cyklem powieści o Tomku Wilmowskim. Oprócz świetnej zabawy uczniowie dowiedzieli się wiele na temat odległych zakątków świata i ich mieszkańców. Zajęcia zainspirowały także niektórych do sięgnięcia po twórczość pana Szklarskiego.
Podczas pobytu w Katowicach uczniowie zobaczyli również pomnik Powstańców Śląskich, który upamiętnia trzy powstania śląskie, a także zakupili pamiątki na katowickim jarmarku bożonarodzeniowym.
Wyjazd do stolicy Górnego Śląska okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem, integrującym klasę i umożliwiającym zdobycie rozległej wiedzy.
GRU
2019
GRU
2019
LIS
2019
22 listopada klasę 6a odwiedził pan Andrzej Kubacki, leśniczy z Nadleśnictwa Lubliniec. Bardzo ciekawie opowiadał o roślinności w lasach na naszym terenie i w Polsce oraz o sposobach dbania o las. Przybliżył nam jak wygląda praca leśniczego. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawostek o zwierzętach w naszych lasach. Uczniowie żywo reagowali na prelekcję oraz zadawali pytania. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!
LIS
2019
Dzień dobry, proszę, przepraszam, dziękuję - tych słów używam i dobrze się z tym czuję!
Pod tym hasłem w naszej Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu trwa akcja pt. TYDZIEŃ DOBRYCH MANIER
W poniedziałek wszyscy uczniowie przyszli na lekcje ubrani w kolory czerwieni, we wtorek na niebiesko, w środę na żółto. Dziś, czyli w czwartek to kolor ubioru zielony, a piątek jest dniem wielokolorowym. Każdego dnia staramy się używać wszystkich zwrotów grzecznościowych!
LIS
2019
18.11.2019 r. klasy I C i III A wyjechały na wycieczkę do zabytkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. W trakcie zwiedzania Sztolni dzieci poznały realia pracy w kopalni, zobaczyły urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także dowiedziały się wiele o kulturze i tradycjach górniczych. Wycieczka była bardzo udana i okazała się doskonałym sposobem na integrację klas i wspólne spędzanie czasu.
LIS
2019
Listopadowe obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości przypominają burzliwe dzieje naszej ojczyzny. W ubiegłym tygodniu także w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla upamiętnienia tej ważnej dla naszego narodu rocznicy. Uczniowie klasy 4a oraz szkolny chórek przygotowali krótką podróż do przeszłości, przypominając w historycznej prezentacji czasy niewoli, walkę o niepodległość oraz radość z odzyskania wolności. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, przedstawili najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły Polskę do wolności.
LIS
2019
11 Listopada to dzień, który dla upamiętnienia powrotu Polski na mapę świata i odzyskania Niepodległości, w wielu miejscach Polski był świętowany w różny sposób. Tego dnia nasi uczniowie z klasy 2b tj.: Paulina Haltof, Jakub Nikolczuk i Dorian Parkitny wzięli udział w wielkim wydarzeniu z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości o nazwie: "Posprzątajmy 101 Szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości". Akcja polegała na zdobyciu w jednym czasie, przez setki uczestników wydarzenia, wybranego szczytu przy jednoczesnym oczyszczeniu go wraz z prowadzącym do niego szlakiem z pozostawionych przez turystów śmieci, sfotografowaniu się na szczycie w barwach biało – czerwonych wraz z workiem z zebranymi odpadami, a następnie zniesieniu tych odpadów w wyznaczone w każdej gminie miejsce.
LIS
2019
30 października 2019 r. nasze uczennice odniosły swoje sukcesy wokalne w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Powstańczej ze zbiorów prof.Adolfa Dygacza realizowanego w ramach zadania ''Różne drogi do wolności" w Kochanowicach. W kategorii klas 7-8: I miejsce otrzymała Magdalena Szymańska z kl.7b, II miejsce Maja Kaczmarczyk z klasy 8a, III miejsce Lana Maroń z klasy 7c. W kategorii klas 4-6: I miejsce uzyskała Adrianna Tofilska z klasy 6b, a II miejsce Aleksandra Maluk z klasy 6a. Gratulujemy naszym wokalistkom i życzymy kolejnych sukcesów. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez Stefanię Biela- nauczyciela muzyki.
11 listopada w kościele p/w św. Wawrzyńca w Kochanowicach została odprawiona msza św. za ojczyznę, w trakcie której laureatki konkursu zaprezentowały swoje pieśni. To dzięki nim uczennice zdobyły swoje pierwsze miejsca. Oto fotorelacja. Jeszcze raz bijemy gromkie brawa i gratulujemy Adzie Tofilskiej i Magdalenie Szymańskiej.