Aktualności

23/11

Szlachetna paczka - informacja

Czas Świąt Bożego Narodzenia to okres cudów, dlatego po raz kolejny postanowiliśmy przyłączyć się do akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2000 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. Serdecznie chcielibyśmy zachęcić Nauczycieli, Rodziców i Uczniów naszej szkoły do pomocy innym. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie zrobić tę paczkę razem z nami. Po raz kolejny chcemy zaangażować się w działanie charytatywne na rzecz rodziny z powiatu lublinieckiego. Dary zbieramy do 8 grudnia, a wpłaty dokonujemy do 6 grudnia na konto Rady Rodziców z dopiskiem „Szlachetna Paczka”.
(więcej szczegółów w rozwinięciu...)

22/11

Dzień Św. Marcina w Trójce - w tym roku już po raz dziesiąty!!!

Na dzień 11 listopada przypada w Polsce Święto Odzyskania Niepodległości. W tym dniu obchodzimy także uroczystości związane z Dniem Świętego Marcina. Święto to obchodzone jest szczególnie uroczyście w okolicach Poznania,ale również i w naszych okolicach -na Śląsku. Tradycja ta przyszła do nas z Niemiec,a nasza Trójka kultywuje ją już od dziesięciu lat.
Również w tym roku grupa uczniów w ramach zajęć z języka mniejszości narodowej niemieckiej przygotowała i przedstawiła swoim koleżankom i kolegom krótkie przedstawienie w języku polskim i niemieckim o najważniejszych wydarzeniach z życia świętego Marcina. O tym,że Marcin podzielił się z biedakiem połową swojego płaszcza i kawałkiem chleba wiedzą już nawet pierwszoklasiści.
Z tradycją tą związane są pyszne rogaliki.
W tym dniu od rana po całej szkole rozchodził się zapach słodkich rogali z białym makiem i bakaliami.
W tym roku słodkie pyszności dla prawie 600 uczniów upiekła Piekarnia Kampa.


Składamy serdeczne podziękowania panu Karolowi Kampa za sponsoring przepysznych rogali oraz Radzie Rodziców,która bardzo wspomogła tę inicjatywę.

Wdzięczni Germaniści-Małgorzata Pluta, Marcin Straus, Jolanta Banaś

22/11

 Więcej szczegółów znajduje się na stronie biblioteki.

18/11

„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!”

Od września nasza szkoła bierze udział w projekcie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, którego celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
W ramach zadań projektowych w październiku i listopadzie, w klasach siódmych i ósmych, zostały przeprowadzone na lekcjach historii zajęcia poświęcone stanowi wojennemu w Polsce z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przygotowanych przez IPN.
Młodzież z tych klas mogła również poznać losy kobiet, które za swoją działalność były internowane w czasie stanu wojennego. Ich traumatyczne wspomnienia były przedstawione w filmie dokumentalnym pt.: „Nie zabierajcie mamy”. Po jego obejrzeniu chętni uczniowie mogli napisać swoje przemyślenia dotyczące sytuacji kobiet i ich dzieci w stanie wojennym.
Na terenie szkoły została zorganizowana wystawa przygotowana przez IPN, a także zostały wywieszone plakaty edukacyjne przybliżające kalendarium wydarzeń oraz biogramy zastrzelonych górników w Kopalni „Wujek” w Katowicach w grudniu 1981 roku.
W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia historyczne i patriotyczne uczniowie również zagłębiali się w tematyce dotyczącej projektu przez wykorzystanie tekstów źródłowych przygotowanych przez IPN oraz stworzyli miejsce patriotyczno – historyczne: 40 lat po stanie wojennym.
W ramach projektu, nasi uczniowie chętnie wzięli również udział w dwóch konkursach. Pierwszy – Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Literacki: Tropiciele historii – poszukiwanie „Ludzi Solidarności” polegał na wykonaniu kartki do albumu przedstawiającej nieznanych świadków wydarzeń sprzed 40 lat z Regionu Śląsko - Dąbrowskiego, Częstochowskiego i Podbeskidzia.
Drugi konkurs pt. „Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich”, miał na celu opisanie świadectw bliskich, członków rodziny, sąsiadów - uczestników najnowszej historii Polski.

Również nauczyciele naszej szkoły: pani Katarzyna Koza i Monika Furman uczestniczyły w wykładach poświęconych wydarzeniom stanu wojennego. Wiedzą nabytą podczas wykładów: Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek „Solidarność”, Znane i nieznane – o „Solidarności" lat osiemdziesiątych Regionu Częstochowskiego oraz „Drogowskazy pozostawione przez kard. Stefana Wyszyńskiego na czas kryzysu” mogły podzielić się z uczniami podczas zajęć.
Przygotowane materiały – wystawa, kącik pamięci i plakaty edukacyjne dostępne są na drugim piętrze dla całej społeczności naszej szkoły do końca grudnia.


Katarzyna Koza

Projekcja filmu             Lekcje o stanie wojennym            Wystawa w szkole

16/11

Trójka Świętowała Dzień Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Jest ona symbolem miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. To właśnie w tym dniu czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Społeczność naszej szkoły nie zapomniała o wspólnym świętowaniu Narodowego Święta Niepodległości i uczczeniu tych, którzy walczyli o wolną Polskę. 10 listopada uczniowie i nauczyciele brali udział w uroczystej akademii. Podczas niej starano się szukać odpowiedzi na ważne pytania: "Czym dla nas, współczesnych ludzi, jest niepodległość i czy rozumiemy jej znaczenie". Wzruszające przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Kozą. Towarzyszył im szkolny zespół wokalny pod opieką pani Stefanii Bieli.

Łącząc się z uczniami z całej Polski odśpiewaliśmy również hymn państwowy. Stojąc na baczność, zachowując powagę i spokój oddaliśmy szacunek symbolom narodowym, a także wszystkim Polakom, którzy walczyli o to aby Polska mogła być wolna.


11 listopada delegacja naszej szkoły, wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyła również w miejskich obchodach Święta Niepodległości na cmentarzu wojskowym.


Katarzyna Koza

Szkolny konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych!

07

LIS
2021

07/11

Szkolny konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych!

OGŁASZAMY SZKOLNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK

I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH !!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS I-VIII  DO WZIĘCIA UDZIAŁU  W SZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH.

 

KONKURS BĘDZIE PODZIELONY NA II ETAPY.       

  • I etap to eliminacje do konkursu:

  Do 25.11.2021r. należy wysłać swoje zgłoszenie ( imię, nazwisko, klasę i tytuł prezentowanej kolędy) wraz z nagraniem w formie  mp4 na maila s.biela@sp3.lubliniec.pl

Następnie komisja poinformuje indywidualnie zakwalifikowanych uczniów do II etapu oraz przedstawi listę.

  • II etap (występ na żywo przed Jury), który odbędzie się w dniach 01.12.2021r. i 02.12.2021r. z podziałem na klasy I-IV i V-VIII.
  • REGULAMIN KONKURSU

    Każdy uczeń lub zespół może przygotować tylko jeden utwór. Musi posiadać nagrany podkład instrumentalny na pendrivie lub płycie CD lub akompaniować sobie indywidualnie na instrumencie. Uczniowie zakwalifikowani do II etapu dostarczą podkłady do pań S.Biela lub A. Mikulskiej. Można również wysłać sam podkład na wskazanego wcześniej maila. Proszę dobrze opisywać wysyłane wiadomości.

    Komisja wyłoni i nagrodzi laureatów w dwóch grupach wiekowych.

    Czekamy na Wasze zgłoszenia !!!

    Wszystkie pytania proszę kierować do Pań S.Biela i A.Mikulskiej.

05/11

Szkolny kącik patriotyczno - historyczny

W ramach projektu  „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!” uczennice klasy 8A, wraz z p. Katarzyną Kozą, przygotowały szkolny kącik patriotyczno - historyczny. Przygotowane materiały mają na celu upamiętnienie 40. rocznicy wybuchu stanu wojennego oraz przybliżenie uczniom naszej szkoły informacji na temat tego trudnego czasu w historii Polski.

04/11

Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w szkolnym konkursie na najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy. Prace można wykonać z różnych materiałów, w tym recyclingowych do 24 listopada. Wszystkie kalendarze będą brały udział w świątecznym kiermaszu. Kalendarze można dostarczyć do strefy buforowej lub pokoju nauczycielskiego. Wszelkich dodatkowych informacji udzielają panie: Agnieszka Famulla i Monika Furman.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: